Як ефективно організувати навчальний процес вдома

Як ефективно організувати навчальний процес вдома

       При карантині змінюються звичайні процеси в навчанні дітей.

         Карантин — це не канікули і виконання програм відбувається шляхом організації освітнього процесу із використанням технологій дистанційного навчання. Допоможіть дітям відповідально віднестися до опанування знань. Контролюйте режим дня Ваших дітей, режим роботи, режим харчування.
Основні поради, яких  повинно дотримуватися:

— режим дня – дитині дуже важко буде повертатися до навчальних буднів, якщо зараз її графік сильно зсунеться, тому бажано продовжувати лягати спати, прокидатися, харчуватися в один і той самий час. Слід пам’ятати, що для повноцінного відпочинку учням початкових класів необхідно спати не менше 10 годин на добу, середніх — 9, старших — 8-8½ годин. У режим дня першокласників повинен бути включений денний сон

— розклад занять – для того, щоб ефективно організувати навчальний процес дітей молодшого віку вдома, потрібно включити навчання в режим дня дитини, щоб вона чітко знала, що вранці потрібно займатися більш складними предметами, наприклад, математикою або англійською, а після обіду — читанням, малюванням, творчістю. Найпродуктивнішим часом для навчання є ранок, хоча, складаючи розклад, треба орієнтуватися на  особливості власної дитини.

В онлайн-заняттях і дистанційному навчанні загалом можна регулювати навантаження і вибудовувати гнучкий графік, навчальні години можуть тривати трохи більше або менше, залежно від віку дитини та її індивідуального темпу.

 — робочий простір – кімната, в якій дитина буде займатися, має добре вентилюватися, щоб дитина мала змогу дихати чистим повітрям. Індивідуальне робоче місце повинно бути у затишному місці біля вікна, обладнане меблями, що відповідають зросту дитини, з лівостороннім природним освітленням, забезпечене настільною лампою. Важливо привчати дитину до порядку на робочому місті.

— фактори, що можуть відволікати дитину — середовище, що не відволікає увагу, дозволить школярам навчатися ефективно та допоможе почуватися більш спокійно. Під час виконання завдань дитиною необхідно забезпечити відсутність сторонніх шумів мобільного телефону, комп’ютера, телевізора, радіо та інше.

— регулярні перерви – під час виконання завдань важливо кожні 25-30 хв робити короткочасні перерви для виконання зорової гімнастики щоб уникнути перенапруження очей від комп’ютерного монітору, випити склянку води тощо, а кожні 45-60 хв — влаштовувати перерви протягом 10-15 хвилин, щоб розім’яти м’язи рук та ніг (танці, заняття спортом).

— чергування онлайн-навчання з іншими видами навчальної діяльності – необхідно включати в навчальний час не лише слухання онлайн-лекцій чи виконання завдань на комп’ютері, а й роботу в зошиті, читання книг, створення проєктів, спостереження, експериментування.
— мотивування дитину до успіху — мотивація може бути різною — зовнішньою (дозвіл погратися на комп’ютері, придбання іграшки тощо) та внутрішньою (підтримання допитливості дитини, похвали за її досягнення тощо). Пам’ятайте: ваші заохочення та уважність показують дитині, що ви пишаєтесь її роботою і її зусилля не залишаються непоміченими.
— харчування дітей – особливу увагу варто приділити режиму харчування дитини — 4-5 разове харчування, обід з 3 страв. Різноманітне харчування з включенням свіжих овочів і фруктів (бажано місцевих) необхідно для отримання необхідної кількості вітамінів і мікроелементів.

Краснокутське районне управління  ГУ Держпродспоживслужби  в Харківській області